"גן ירוק בטבע"
  www.ganyarok.022.co.il
"גן - חצב"-אורנית
יום ב', ב’ בטבת תשע”ט
    דף הבית  |  צוות הגן  |  לוח החופשות  |  ועד הגן  |  חוגים  |  סדר יום בגן  |  צרו קשר  |  גישה חינוכית  
כותרת הכתבה
להורים שלום! בפרוש השנה החדשה,שלוחה ברכתנו החמה והלבבית להורים ולילדים היקרים.
ספרית פיג'מה יוצאת לדרך ומגיעה אל הגן עם הספר הראשון בסדרה : הבלגן שלי/ טל ניצן
רשימת ההצגות לילדי הגן המתוכננות להתקיים במהלך השנה מטעם סל תרבות של המועצה.(יעודכן בקרוב).
ט"ו בשבט חג לאילנות קרב ובא והנושא הנלמד הוא: "אני מבקר את העץ"...
בחודש הקרוב נעסוק בגן בנושא פרי הדר והפרדס. נערוך היכרות עם הפירות השונים:התפוז, הקלמנטינה, הלימון, האשכולית והפומלה. הילדים ימיינו את הפרות לפי גודל וצבע, ימששו, יריחו ויטעמו מן הפרי.
בְּתַאֲרִיךְ י' בְּטֵבֵת אָנוּ מְצַיְּנִים בְּיִשְׂרָאֵל אֶת יוֹם הֻלַּדְתּוֹ שֶׁל הַמְּשׁוֹרֵר הַלְּאֻמִּי שֶׁלָּנוּ, חַיִּים נַחְמָן בִּיָאלִיק.
חנוכה-חג האורים,חג הנרות,חג הנצחון. הנס שבנצחון ,מעטים מול רבים,כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן... מטרת לימוד הנושא: לטפח את הווי החג ולהחדיר את מנהגיו ודפוסיו. .
השינויים במזג האויר גורמים לשינויים בעונות השנה , באורך היום והלילה, בירידת הטמפרטורה, כמות העננים וירידת המשקעים. השינויים גורמים לנדידת בעלי חיים, לתרדמת חלק מן הזוחלים, להתעוררות בעלי חיים המאפיינים את העונה. בעונת החורף הטמפרטורות בדרך כלל נמוכות ולכן מזג האויר קר הגורם לשינוי בהתנהגות האדם : לבוש , חימום ביתו , מזון חם.(להמשך הקריאה לחץ כאן)
בשבועות הקרובים נלמד בגן ,על חשיבות הספר ואיך ספר נולד?
הציפורים המגיעות אלינו בסתיו, נשארות בארץ במשך החורף ועוזבות אותנו בקיץ. (להמשך הקריאה לחץ כאן)
תודה לרון אבא של פלג,לסיסי אמא של זוהר ולחנן אבא של מעיין.
הילדים וההורים הביאו וצבעו צמיגים להכנת ערוגות לשתילת פרחים.הילדים מלאו באדמה את הצמיגים, שתלו את הפרחים ונהנו מאוד.התוצאות מוצגות כאן להנאתכם.
התמונות מספרות את תהליך בניית הספסל: החל מסידור הצמיגים ע"י הילדים,דרך מילוי הצמיגים בפסולת ,עטיפת הצמיגים ברשת לולים ויציקת הבטון על הצמיגים . בסיום צבענו את הבטון בשתי שכבות של צבע והספסל מוכן לישיבה.
מיועד עבורכם הורים לילדים המבקשים טיפול בפחד של ילדם או מודאגים מחרדות שילדיהם מפתחים, טיפול בפחדים של ילדים וחרדות ילדים מובא ע"י ברק סבר פסיכותרפיסט ומטפל בילדים , נוער ומבוגרים.
הקניית הרגלי אכילה נכונים ובריאים מהווה תהליך חינוכי שנרכש ללא פשרות אט אט. החדשות הטובות – המפתח בידינו.
נשיכות בקרב ילדי הגיל הרך,הן תופעה מוכרת ושכיחה.
בכל גן, בכל שנה, יש ילד או שניים שסובלים מבעיות רגשיות שהן נדירות יחסית- אבל בגלל עוצמתן והשפעתן על הילד, אם לא נטפל בהן נכון יהיו לדבר תוצאות חמורות גם מבחינת אותו הילד וגם על הגן כולו.
פרופ' עמוס רולידר מגיש להורים לילדים "מאותגרי פרידות" מדריך מיוחד בדרך ל"נשיקה-חיבוק-להתראות"
כל השינויים במעבר לגן חדש הינם נורמטיביים, רצויים וחיוביים, אולם עצם השינוי מחייב את הילד להתארגנות נפשית ופיזית שונה ממה שהכיר קודם לכן, ומכאן הקושי הגדול.
מהי הצבת גבולות? הצבת גבולות לילדים, פירושה העברת מסר ברור לילד של מה מותר ומה אסור.
מאמרה של אורנה שניידר - ראש המסלול לגיל הרך ב"מכללת שאנן", מתמקד בפרידתו הראשונה של הילד הרך, מהחממה הביתית וכניסתו אל מסגרת טיפולית-חינוכית .
מידע להורים
הנושא הנלמד
גלריית תמונות
מאמרים בנושא "הגיל הרך"